Разложи на множители 81-t^24

+1
Ответы (1)
  1. 21 декабря, 14:31
    0
    - t^24 + 81 =

    = - (t^24 - 81) =

    = - (t^12 - 9) (t^12 + 9) =

    = - (t^6 - 3) * (t^6 + 3) * (t^12 + 9)