Разложите на множители:

1) 5a-ab+5c-cb 2) x^2-16y^2 3) a^3-2a^2c+ac^2

Выполните действия : (x+1) (x^2+x+1) - x (x-3) (x+3)

+5
Ответы (1)
  1. 14 декабря, 03:06
    0
    1) (5a+5c) + (-ab-cb) = 5 (a+c) - b (a+c) = (a+c) (5-b)

    2) -

    3) a (a^2-2ac+c^2) = a (a-c) ^2

    4) x^3+x^2+x+x^2+x+1-x^3+9x=2x^2+1+11x