Разложите на множители:

С^3-16 с

3 а^2-6 ав+3 в^2

^-степень

+3
Ответы (1)
  1. 20 мая, 20:46
    0
    C^3-16c=c (c^2-16) = c (c-4) (c+4)

    3a^2-6ab+3b^2=3 (a^2-2ab+b^2) = 3 (a-b) ^2