cos^2 23gradusa + cos^2 113gradusov

+1
Ответы (1)
  1. 21 апреля, 11:39
    0
    cos^2 23gradusa + cos^2 113=cos^2 (90-67*) + cos^2 (180-67*) = sin^2 67*+cos^2 67*=1