Решите уравнение:

(x-4) (x+4) - 6x = (x-2) в квадрате

+4
Ответы (1)
  1. 15 апреля, 07:12
    0
    (Х - 4) (Х + 4) - 6 х = (Х - 2) ^2

    Х^2 - 16 - 6 х = х^2 - 4 х + 4

    6 х - 4 х = - 16 - 4

    2 х = - 20

    Х = - 10