2y (11y-9) + 0.5 (4y-3) (4y+3)

+2
Ответы (1)
  1. 9 августа, 10:40
    0
    2 у (11 у-9) + 0,5 (4 у-3) (4 у+3) = 0

    22 у²-18 у+0,5 (16 у²-9) = 0

    22 у²-18 у+8 у²-4,5=0

    14 у²-18 у-4,5 = 0

    D=324+252=576

    х₁ = 18-24 / 28 = - 6/28 = - 3/14

    х₂ = 18+24 / 28 = 42/28 = 3/2 = 1 1/2 = 1,5