Разложение многочленов на мнодители:

1. 9c^2-a^2b^2

2. 25x^2+10x+1

3. 16-24y+9y^2

4. x^3-8

5. 8a^3+1

+4
Ответы (1)
  1. 7 марта, 08:19
    0
    1. 9c^2-a^2b^2 = (3c-ab) * (3c+ab)

    2. 25x^2+10x+1 = (5x+1) ^2

    3. 16-24y+9y^2 = (3y-4) ^2

    4. x^3-8 = (x-2) * (x^2+2x+4)

    5. 8a^3+1 = (2a+1) * (4a^2-2a+1