Упростите выражение: (а-1) в квадрате - (а-2) (а+2) + (а+3) (а-1) - (а-2) в квадрате А) 2 (а-5) Б) 4 а вквадрате 3 а + 8 В) 4 а+7 Г) 5 а в квадрате - 11

+2
Ответы (1)
  1. 27 апреля, 22:56
    0
    А в квадрате (-1+2+3-1+2) = 5 а в квадрате

    2 а-10

    а в квадрате (12+32) = 44 а в квадрате

    а (4+7) = 11 а

    а (5-11) = - 6 а