Вычислите, предварительно упростив: 2x²•7xy²-4x²y (-xy) - 3x•5x²y²,. При x=-3, y=5.

+1
Ответы (1)
  1. 17 февраля, 20:22
    0
    2x^2*7xy^2 - 4x^2y (- xy) - 3x*5x^2y^2 =

    = 14x^3y^2 + 4x^3y^2 - 15x^3y^2 =

    = (14 + 4 - 15) x^3y^2 =

    = 3x^3 y^2

    x = - 3; y = 5

    3 * (-3) ^3 * 5^2 = 3 * (- 27) * 25 = - 2025