Разложите на множители:

14-14m²

3a-3a³

7x^5-7xy²

5x²y²-45a²b²

3x²-24xy+48y²

-3a^4-12a³-12a²

2a³+54b^6

x³-yx-x²+yx²

a+5b+a²-25b²

ac^6-ac^4-c^6+c^4

+3
Ответы (1)
  1. 15 июня, 08:01
    0
    14 (1-m^2) = 14 (1-m) (1+m)

    3a (1-a^2) = 3a (1-a) (1+a)

    7x (x^4-y^2) = 7x (x^2-y) (x^2+y)

    5 (x^2y^2-9a^2b^2) = 5 (xy-3ab) (xy+3ab)

    3 (x^2-8xy+16y^2) = 3 (x-4y) (x-4y)

    -3a^2 (a^2+4a+4) = - 3a (a+2) (a+2)

    2 (a^3+27b^6) = 2 (a+3b^2) (a^2-3ab^2+3b^4)

    (x^3-x^2) + (yx^2-yx) = x^2 (x-1) + yx (x-1) = (x-1) (x^2+yx)

    (a+5b) + (a^2-25b^2) = (a+5b) + (a+5b) (a-5b) = (a+5b) (1+a-5b)

    (ac^6-ac^4) - (c^6-c^4) = ac^4 (c^2-1) - c^4 (c^2-1) = c^4 (c^2-1) (a-1)