Вынести общий множитель за скобки a) 6a (x-2) + 8b (x-2) + 4c (2-x)

b) x³ (2x+3) + 3 (2x³ + 3x²) + 3x³ (3+2x)

+3
Ответы (1)
  1. 21 июля, 18:41
    0
    A) 6a (x - 2) + 8b (x - 2) + 4c (2 - x) = 6a (x - 2) + 8b (x - 2) - 4c (x - 2) = (6a + 8b - 4c) (x - 2)

    b) x³ (2x + 3) + 3 (2x³ + 3x²) + 3x³ (3 + 2x) = x (2x³ + 3x²) + 3 (2x³ + 3x²) + 3x (2x³ + 3x²) = (2x³ + 3x²) (3x + x + 3) = (2x³ + 2x²) (4x + 3)