Упростите выражение: (а-3) (а+5) - (2 а-5)

Разложите на множетели многочлен: 2 ху^2-18 х

+3
Ответы (1)
  1. 18 сентября, 05:00
    0
    (а-3) (а+5) - (2 а-5) = a^2+5a-3a-15-2a+5=a^2-10

    2 ху^2-18 х=2x (y^2-9) = 2x (y-3) (y+3)