Разложите на множетили многочен

a^4b+ab^4

+1
Ответы (2)
  1. 29 февраля, 03:39
    0
    A^4b + ab^4 = ab (a^3 + b^3) = ab (a + b) (a^2 - ab + b^2)
  2. 29 февраля, 04:59
    0
    A^4b+ab^4=ab (a³+b³) = ab (a+b) (a²-ab+b²)