Разложите на множители многочлен:

А) 3x^2y-3yz^2

Б) 3a (a+1) + (a^2-1)

+2
Ответы (1)
  1. 15 января, 00:25
    0
    А) = 3 у (х²-z²) = 3y (x-z) (x+z)

    б) = 3 а (а+1) + (а-1) (а+1) = (а+1) (3 а+а-1) = (а+1) (4 а-1)