Вычислите: 20 * (-0,1) ^3-8 (-0,1) ^2+1

+1
Ответы (1)
  1. 6 июля, 23:25
    0
    20 * (-0,1) ³+8 * (-0,1) ²+1=20 * (-0,1) + 8*0,1+1=-2+0,8+1=-0,2