Разложите на множители:

x^2-7x-8

+2
Ответы (2)
  1. 10 декабря, 19:38
    0
    D = 49 + 32 = 81 = 9^2

    X1 = (7 + 9) : 2 = 8

    X2 = (7 - 9) : 2 = - 1

    Х^2 - 7 х - 8 = (Х - 8) (Х + 1)
  2. 10 декабря, 20:38
    0
    Д = 49+32=81

    х1 = (7+9) / 2=8

    х2 = (7-9) / 2=-1

    ответ: (х-8) * (х+1)