Разложите на множители x^6-1

+1
Ответы (1)
  1. 7 июня, 23:00
    0
    X^6 - 1 =

    = (x^3) ^2 - 1^2

    = (x^3 - 1) (x^3 + 1) =

    = (x - 1) (x^2 + x + 1) (x + 1) (x^2 - x + 1)