Разложите на множители:

8a^3-27b^3

+3
Ответы (1)
  1. 14 марта, 00:10
    0
    8a ³ - 27b ³ = (2a-3b) * ((2a) ²+2a*3b + (3b) ²) = (2a-3b) * (4a²+6ab+9b²)

    По правилу a³-b³ = (a-b) * (a²+ab+b²)