Разложите на множители 4a (x-y) + 4az+7b (y-x-z)

+1
Ответы (2)
  1. 17 апреля, 02:36
    0
    4 ах-4 ау+4 аz+7by-7bx+7bz = 4a (x-y+z) + 7b (y-x+z) = 4a (x-y+z) - 7b (x-y+z) = (4a-7b) (x-y+z)
  2. 17 апреля, 04:29
    0
    4ax-4ay+4az+7by-7xb-7bz=4a (x-y+z) + 7b (y-x-z) = (4a-7b) + (x-y-z)