Разложите на множители:

а) 28

б)

в)

+3
Ответы (1)
  1. 3 июня, 06:02
    0
    а) 28x^5-7xy^2=7x (4x^4-y^2) = 7x (2x^2-y) (2x^2+y)

    б) x^3-yx-x^2+yx^2=x^2 (x-1) + yx (x-1) = (x-1) (x^2+yx) = x (x-1) (x+y)

    в) x^2-16b^2+8bc-c^2=x^2 - (16b^2-8bc+c^2) = x^2 - (4b-c) ^2 = (x-4b+c) (x+4b-c)