Разложите на множетели a^3b^3+c^3

d^3-x^3y^3

+2
Ответы (1)
  1. 12 декабря, 10:09
    0
    a^3b^3+c^3 = (ab+c) * (a^2+b^2-abc+c^2)

    d^3-x^3y^3 = (d-xy) * (d^2+dxy+x^2 + y^2)