Сократите дробь 50^n+2/2^n-3*5^2n+3

+5
Ответы (1)
  1. 6 мая, 21:43
    0
    2^n+2 * 5^2 (n+2) / 2^n-3 * 5^2n+3 = 2^n+2 * 5^2n+4 / 2^n-3 * 5^2n+3 = 2^n+2-n+3 * 5^2n+4-2n-3 = 2^5 * 5^1 = 32*5=160