Разложите на множители:

а) x2 - 9; б) а2 + 4 а + 4; в) 5 а2 - 5b2.

+1
Ответы (2)
  1. 6 января, 10:19
    0
    A) (x-3) (х+3)

    б) (а+2) ²

    в) 5 (а²-b²)
  2. 6 января, 12:26
    0
    Х^2 - 9 = (х - 3) (х + 3)

    а^2 + 4 а + 4 = (а + 2) ^2

    5 а^2 - 5b^2 = 5 (a - b) (a + b)