5x в квадрате-178x+105=0

+3
Ответы (1)
  1. 14 марта, 07:40
    0
    5x^2 - 178x + 105=

    D = 31684 - 2100=172

    x = 178 + / - 172 / 10

    x1=35 x2 = 6/10 = 3/5