Решите!

(3 х+1) ²=

16-а²=

4 с-3 х²=

(5 х-3) ²=

(9+4 х) ²=

+5
Ответы (1)
  1. 11 января, 15:28
    0
    (3x+1) ^2 = 9x^2+6x+1

    16-a^2 = (4-a) (4+a)

    4x-3x^2 = x (4-3x)

    (5x-3) = 25x^2-30x+9

    (9+4x) ^2 = 81 + 72x+16x^2

    Формула

    (a+b) ^2 = a^2+2ab+b^2

    (a-b) ^2 = a^2-2ab+b^2