3 (х+4) в квадрате=10x+32

+5
Ответы (2)
  1. 10 июня, 15:04
    0
    3 (х^2+8x+16) = 10x+32

    3x^2+24x+48-10x-32=0

    3^x+14x+16=0

    D/4=7^2-3*16=1

    x1 = (-7+1) / 3=-2

    x2 = (-7-1) / 3=-2 2/3
  2. 10 июня, 16:00
    0
    3 (x^2+8x+16) = 10x+32

    3x^2+24x+48-10x-32=0

    3x^2+14x+16=0

    d=b^2-4ac=196-12*16=4

    x1=-14+2 / 6=-2

    x2=-16/6=-2 целых 2/3