Разложить на множители: 2 а (b-c) + (c-b)

+2
Ответы (1)
  1. 11 июля, 07:17
    0
    2ab - 2ac + c - b = (2ab-b) + (c-2ac) = b (2a-1) + c (1-2a) = - (b+c) (2a-1) ^2