Разложите на множетили a^2-a-b^2-b

+5
Ответы (1)
  1. 18 сентября, 23:55
    0
    Ответ. 2*a^2-2*b^2-a+b=2 * (a+b) * (a-b) + (a-b) = (a-b) * (2 * (a+b) - 1) ;