упростить

x-2/x-1 (x^2/x^2-4 - x-2/x+2)

/ - дробь

x^2 - x в квадрате

+1
Ответы (1)
  1. 25 октября, 21:42
    0
    х-2/x-1 (x^2/x^2-4-x-2/x+2 = x-2/x-1 (-1-x-2/x) = (-1-x-2/x) ^2=-1-x^2-4/x^2