решите b2=1,2 b4=4,8 s8-?

+1
Ответы (1)
  1. 5 марта, 20:23
    0
    B2=1,2

    b4=b2*q²=4,8

    q²=4,8:1,2=4

    q²=4 - - > q1=2 q2=-2

    sn=b1 * (1-q^n) / (1-q)

    s8 (при q=2) = 1,2 (1-2^8) / (1-2) = 1,2*255=306

    s8 (при q = - 2) = 1,2 (1 - (-2) ^8) / (1+2) = 1,2 * (-255) / 3=-102

    ответ: 306; - 102