Розкладите на множники двочлен!

1) а³-с³=?;

2) х³+8=?;

3) 1-р³=?;

4) с³-64 х³=?;

5) 27 а³+в³=?.

+5
Ответы (1)
  1. 26 января, 08:46
    0
    1. (a-c) ^3+3ac (a-c)

    2. (x+2) (x^2-x*2+2^2) = (x+2) (x^2-2x+4)

    3. (1-p) (1+1*p+p^2) = (1-p) (1+p+p^2)

    4. (c-4x) (c^2+c*4x + (4x) ^2)

    5. (3a+b) ((3a) ^2-3ab+b^2)