Arising √2/2+arccos √2/2+arctic 1

+2
Ответы (1)
  1. 27 августа, 17:30
    0
    Решение

    Arcsin√ 2/2 + arccos √2/2 + arctg 1 = π/4 + π/4 + π/4 = 3π/4