Помогите решить

(x-4) (x+6) - x (x-2)

+3
Ответы (2)
  1. 8 апреля, 20:20
    0
    (x-4) (x+6) - x (x-2) = х^2+6 х-4 х-24-х^2+2 х=4 х-24

    х=6
  2. 8 апреля, 22:43
    0
    (х-4) (х+6) - х (х-2) = х (в квадрате) + 6 х-4 х-24-х (в квадрате) + 2 х=4 х-24