Представьте в виде многочлена стандартноговида (2 а+3 в) в квадрате, (5 х-7) в квадрате, (4 а-b) в квадрате, (m+4) в квадрате, (3m+2n) в квадрате, (7m-2) в квадрате (8m-n) в квадрате, (a+9) в квадрате, (3x+y) в квадрате, (4a-9) в квадрате, (5x-3y) в квадрате

+5
Ответы (1)
  1. 7 августа, 02:04
    0
    (2a+3b) ^2=4a2+6ab+9b2

    (5x-7) ^2=25x2-35x+49

    (4a-b) ^2=16a2-4ab+b2

    (m+4) ^2=m2+4m+16

    (7m-2) ^2=49m2-14m+4

    (8m-n) ^2=64m2-8mn+n2

    (a+9) ^2=a2+9a+81

    (3x+y) ^2=9x2+3xy+y2

    (4a-9) ^2=16a2-36a+81

    (5x-3y) ^2=25x2-15xy+9y2