Найти sin (45°-a), если sin a = - 0,6

+4
Ответы (1)
  1. 7 августа, 23:07
    0
    Sin (45-a) = sin45*cos a-cos45*sin a=√2/2 * (-0,5) - √2/2*√3/2=-√2/4-√6/4 = √2/4 (1 + √3).

    Ответ: √2/4 (1+√3)