Разложите на множители 1) b²-0,36; :2) y²-6y+9

+3
Ответы (2)
  1. 14 сентября, 16:47
    0
    1) (b-0,6) (b+0,6)

    2) (y-3) ²
  2. 14 сентября, 17:12
    0
    В²-0.36 = в² - 0.6² = (в-0.6) (в+0.6)

    у²-6 у+9 = у² - 2*3*у+3² = (у-3) ²