Разложите на множители:

12ab3-3a3b

a4+4a2b+4b2

+5
Ответы (1)
  1. 29 августа, 06:33
    0
    12ab³-3a³b = 3ab * (4b²-a²) = 3ab * (2b-a) (2b+a)

    a⁴+4a²b+4b² = (a²+2b) ²