Реш ур (х-3) (х+3) = (х-4) ^2-3

+5
Ответы (2)
  1. 1 ноября, 16:45
    0
    X^2-9=x^2-8x+16-3

    x^2-9-x^2+8x-13=0

    8x-22=0

    8x=22

    x=2.75

    Надеюсь, правильно
  2. 1 ноября, 17:15
    0
    X^-9=2 (x-4) ^-3

    x^-9=2 (x^-8x+16) - 3

    x^-9-2x^+16-29=0

    -x^+16x-38=0

    x^-16x+38=0

    За т. Виета.

    (x1+x2=-b

    (x1*x2 = c

    x1+x2=-16

    x1*x2 = 38

    x1=8 - (корень 26)

    x2=8 + (корень 26)