Уростите выражения

а) 5√x+8√x-9√x

б) √9y-√25y+2√4y

+2
Ответы (1)
  1. 14 февраля, 10:20
    0
    5√x+8√x-9√x=13√x-9√x = (13-4) √x=4 √x

    √9y-√25y+2√4y=3 √y-5√y+2*2√y=3√y-5√+4√y = (3-5+4) √y=2√y