4ab-28b+8a-56

Разложите на множетели

+5
Ответы (1)
  1. 8 мая, 01:50
    0
    4ab-28b+8a-56 = 4b (a-7) + 8 (a-7) = (4b+8) (a-7) = 4 (b+2) (a-7)