Разложите на множетели 4ab-28b+8a-56

+1
Ответы (2)
  1. 30 июня, 23:03
    0
    4ab-28b+8a-56=4b (a-7) + 8 (a-7) = 4 (b+2) (a-7)
  2. 1 июля, 01:24
    0
    4ab-28b+8a-56=4b * (a-7) + 8 * (a-7) = (a-7) * 4 * (b+2)