Разложите на множители:

а) 3 х-3 у

б) а^2-9 в^2

в) а^2 + 4 а + 4

г) а (в-с) + 3 (с-в)

д) 3 а+3-na-n

+5
Ответы (1)
  1. 13 декабря, 00:29
    -1
    А) 3x-3y=3 (x-y)

    Б) a^2-9b^2 = (a-3b) (a+3b)

    В) a^2+4a+4 = (a+2) ^2

    Г) a (b-c) + 3 (c-b) = a (b-c) - 3 (b-c) = (b-c) (a-3)

    Д) 3a+3-na-n = (3a+3) - (na+n) = 3 (a+1) - n (a+1) = (a+1) (3-n)