Разложите на множетели многочлен:a^2-b^2+4a+4

+1
Ответы (1)
  1. 30 сентября, 14:20
    0
    A^2-b^2+4a+4 = (a^2+4a+4) - b^2 = (a+2) ^2-b^2 = (a+2-b) (a+2+b)