Вычислите : (5-3,75) : 1/7/8

+2
Ответы (1)
  1. 13 мая, 01:28
    +1
    1) 5 - 3,75 = 1,25

    2) 1,25 : (1) 7/8 = 5/4 : 15/8 = 5/4 * 8/15 = 2/3