Рашыце систэму урауненняу:

x+y=5

3x-2y=3

+3
Ответы (1)
  1. 14 марта, 23:36
    0
    X=y-5

    3 (y-5) - 2y=3

    x=y-5

    3y-15-2y=3

    x=13

    y=18