X^2+4x+4/x+2 сократите дробь

+4
Ответы (2)
  1. 9 марта, 22:22
    0
    X2+4x+4/x+2 = (x+2) ^2/x+2 = x+2
  2. 9 марта, 22:49
    0
    x^2+4x+4/x+2

    ОДЗ : x ≠ - 2

    x^2 + 4x + 4 = 0

    За теоремой Виета:

    x1 + x2 = - 4

    x1 * x2 = 4

    x1 = - 2

    x2 = - 2

    x^2 + 4x + 4 = (x+2) (x+2)

    (x+2) (x+2) / x+2 = x+2