Разложите на множители:

А) ху+3 у+ха+3 а

Б) 2 а-ab+6-3b

+4
Ответы (1)
  1. 24 апреля, 04:30
    0
    А) (Ху+ха) + (3 у+3 а) = х (у+а) + 3 (у+а) = (х+3) (у+а)

    б) (2 а+6) - (аb+3b) = 2 (а+3) - b (а+3) = (2-b) (а+3)