Разложите на множители 3) m^2-7mn+12n^2

4) a^2-7ab+10b^2

+1
Ответы (1)
  1. 4 мая, 03:11
    0
    3)

    m2 + - 7mn + 12n2 = 0

    -7mn + m2 + 12n2 = 0

    -7mn + m2 + 12n2 = 0

    (m + - 4n) (m + - 3n) = 0

    4)

    a^2 - 5ab - 2ab + 10b^2 =

    a (a - 5b) - 2b (a - 5b) =

    (a - 5b) (a - 2b)