1). 9^3-15^2:16 + (3/4) ^3:27/32

2). (7^2-51) ^3*5/9+3.6:9^2

+2
Ответы (1)
  1. 6 апреля, 13:32
    0
    1). 9^3-15^2:16 + (3/4) ^3:27/32=729-225:16+24/64*32/27=

    =729-14,0625+0,5=715,4375

    2). (7^2-51) ^3*5/9+3.6:9^2 = (49-51) ³*5/9+3?6^81 = (-2) ³*5/9+2/45=

    =-40/9+2/45 = (-200+2) / 45=-198/45=-4,4