Разложите на множители:

а) 3x^2y^3-3x^4y^2+9x^2y;

б) 2 х-x^2+y^2+2y

+1
Ответы (1)
  1. 21 июля, 14:15
    0
    3x²y³-3x⁴y²+9x²y = 3 х²у (у²-х²у+3) = 3 х²у * (у * (у-х²) + 3)

    2 х-x²+y²+2y = 2 * (х+у) - (х²-у²) = 2 * (х+у) - (х-у) * (х+у) = (х+у) * (2-х+у)